مشاوره ازدواج خوب در مرکز مشاوره ازدواج تهران

 

مشاوره ازدواج خوب در مرکز مشاوره ازدواج تهران چگونه می تواند به زوجین کمک کند؟ چگونه می توان از طریق مشاوره ازدواج و مشاوره پیش از ازدواج زندگی شاد تری ساخت؟


روانشناس ریک هانسون اظهار داشت: "رویدادهای منفی مانند نوار Velcro به خاطرات ما می چسبند ، در حالی که نتایج مثبت و تعارف ما را مانند تفلون از ما دور می کند."


پنج برابر لحظه های مثبت

به همین دلیل محققان من فکر می کنند: برای برقراری یک رابطه پایدار ، لحظه های مثبت باید بر موارد منفی همپوشانی داشته باشند. همچنین عددی. بنابراین دکتر جان گوتمن در مطالعات خود دریافت که ما برای داشتن یک رابطه پایدار به 5 برابر لحظه مثبت نیاز داریم. زوج های بسیار تاسف آور بیشتر از تعاملات مثبت عددی منفی خواهند بود. این روانشناس مشهور آمریکایی در ادامه توضیح می دهد: "در یک رابطه پایدار یک سطح منفی ضروری است ، اما مثبت بودن شعله عشق را تحریک می کند."


روانشناس الكساندرا سلیمان سه جمله را مشخص كرد كه واقعاً هرگز نباید به شریک زندگی خود بگویید. زیرا گیرنده معمولاً با یک حالت دفاعی به پیام خود پاسخ می دهد و اذیت می شود. این ما را از شریک زندگی ما دور می کند. آب و هوا سردتر می شود ، صدای آن سخت تر است و پر کردن این شکاف دوباره دشوار خواهد بود.اگر واقعاً مرا دوست می داشتی ، پس ...

وقتی این جمله را می گوییم ، می خواهیم شریک زندگی چیز خاصی را برای ما انجام دهد یا بگوید (برای ما). مشکل این است که ما با این فرض که او ما را دوست نخواهد داشت ، از نظر عاطفی شریک زندگی می شویم. بنابراین اساس رابطه ما را زیر سوال می برد. اگر با همان لحظه با شریک زندگی مقابله شود ، تنش ها اجتناب ناپذیر هستند. زیرا یک جواب احتمالی از طرف شریک ممکن است: "و اگر شما مرا دوست داشتید ، از من نمی خواستید که این کار را انجام دهم" - اوه!


بهتر: صمیمیت ایجاد کرده و آنچه را که در شما اتفاق می افتد را آشکارا فرموله کنید. موارد زیر اعمال می شود: ندای ممنوع است. یک عبارت ممکن است این باشد: "درک برای من دشوار است که شما را از انجام XY متوقف می کند."


چرا مثل گذشته بین ما نبوده است؟

وقتی مردم این جمله را به شریک زندگی خود می گویند ، بدیهی است که در درک این عشق و تغییر رابطه در طول سال ها ، مشکلاتی دارند. اما عزاداری برای اولین بار برای سالها ، رابطه را به همین ترتیب خراب می کند.


بهتر: در حال حاضر آنچه را که فکر می کنید ، نیاز دارید و می خواهید شکل دهید. مانند: "من الان ماساژ می خواهم" یا "بگذارید آخر هفته کاری خوب انجام دهیم".


شما مانند مادر / پدر خود هستید

راستش ، این گفته برای چه کسی سیلی نخواهد بود؟ "تا زمانی که این جمله تعارف نباشد ، فقط آن را رها کنید! حتی اگر نشانه هایی در این باره وجود داشته باشد ، "پیشنهاد می کند که الکساندرا سلیمان. شریک زندگی در هر صورت احساس حمله می کند و به طور خودکار به حالت دفاعی می رود.


منبع

/ 0 نظر / 8 بازدید